Exkursionsseminar - Seminář s exkurzí do přeshraničního předškolního zařízení

Seminář s exkurzí do přeshraničního předškolního zařízení 12. 9. – 2. 11. 2018

Již podruhé pro vás pořádáme Informační a kontaktní seminář pro pedagogy s exkurzí do přeshraničního předškolního zařízení. Tentokrát 15. - 16. listopadu 2018 v bavorském Moosbachu.

 

 

Místo konání 92709, Moosbach, SRN
Odpovědné osoby

Xenia Vyhnalek, Eva Danielová

Cílová skupina pedagogové MŠ a ŠD z České republiky a Bavorska
Cíle
Účastníci

5 z ČR a 5 z Bavorska

Cena zdarma
Spolupráce pořádají Koordinační centra česko-německých výměn mládeže Tandem z pověření Bavorského ministerstva práce a sociálních věcí
Poznámka Seminář probíhá v českém a německém jazyce, jednotlivé části jsou simultánně tlumočeny. Účast je zdarma. (Tandem přebere náklady na ubytování a stravu. Náklady na dopravu lze podpořit maximální částkou 20 euro - vlak, autobus; náklady na cestu vlastním vozem budou proplaceny řidiči osobního automobilu pouze v případě umožnění spolujízdy.)

Seminář vám nabízí setkání s bavorskými kolegy, informace o bavorském předškolním vzdělávání, návštěvu bavorské školky (zatímco bavorští pedagogové navštíví českou), získání představy o tom, jak pracují a jaké pracovní podmínky mají vaši kolegové v sousední zemi, výměnu informací a zkušeností, informace o možnostech financování česko-německých projektů zaměřených nejen na výměnu pedagogů, ale i na přeshraniční výměny dětí.

Zaujala vás nabídka semináře? Přihlaste se online do 28. října 2018 zde.

Pokud svoji partnerskou mateřskou školku či školní družinu teprve hledáte, tyto semináře jsou již několik let vhodnou příležitostí k nalezení přeshraničního partnerského zařízení.

V případě jakýchkoliv dotazů k akci nebo k projektu Česko-bavorské výměny pedagogů MŠ a ŠD kontaktujte Evu Danielovou, danielova@tandem-org.cz  tel.: 00420 377 631 490. Více informací k projektu najdete na http://www.tandem-org.cz/predskolni/programy-a-projekty/vymena-pedagogu.

  • Ich zeig' Dir meine Welt | Ukážu Ti svůj svět
  • Sprach- und Medienprojekte | Jazykové a mediální projekty
  • Bilder, Bücher, Fotos, Filmchen, Tablets | obrázky, knížky, fotky, filmy, tablety
  • Melden Sie sich zum Angebot Ich zeig' Dir meine Welt | Přihlaste se do nabídky Ukážu ti svůj svět