Fachkräfteseminar „Mein deutsch-tschechisches Sprach- und Medienprojekt“ - Můj česko-německý jazykový a mediální projekt

Můj česko-německý jazykový a mediální projekt 17. 5. – 3. 9. 2018

Plánujete spolupráci s německou školkou a nevíte jak na to? Chcete začít s kroužkem němčiny nebo s používáním médií? Přijeďte na náš seminář, který se koná 20.-22. 9. 2018 v německém Hofu. Dozvíte se spoustu zajímavostí o česko-německých projektech Tandemu, jak získat finance na česko-německou spolupráci nebo najít partnerské zařízení za hranicemi. Čekají Vás také dva zajímavé workshopy, kde se naučíte principy jazykové animace a vytvoříte si vlastní mediální projekt. Po celé tři dny si budete moci vyměňovat své zkušenosti s kolegyněmi z České republiky i z Německa.

Místo konání Hotel Strauss, Bismarckstr. 31, 95028 Hof/Seele
Odpovědné osoby

Eva Danielová, Ulrike Fügl

Cílová skupina Učitelé mateřských a základních škol, školních družin a další, kteří pracují s dětmi ve věku od 3 do 8 let a chtějí ve svých zařízeních uskutečnit česko-německé jazykové a mediální projekty.
Cíle V praktických workshopech se pod vedením zkušeného jazykového animátora Tandemu blíže seznámíte s metodou jazykové animace pro nejmenší děti a vyzkoušíte si aktivity, které se během realizace projektové nabídky při seznamování dětí se sousedním jazykem osvědčily. Referentka z Bezirksjugendring Oberpfalz Vás uvede do tématu mediální pedagogiky u dětí od 3 do 8 let a pod jejím vedením získáte informace, podněty a praktické dovednosti k přípravě a realizaci audioprojektu, který můžete s dětmi uskutečnit ve vlastním zařízení. Pod metodickým vedením projektových pracovnic si vyzkoušíte přípravu vlastního jazykového a mediální projektu, k dispozici bude i odborná literatura a publikace s tipy na další jazykové a mediální projekty..
Účastníci

10 z ČR a 10 z SRN

Cena zdarma
Spolupráce
Poznámka Akce se koná v českém a německém jazyce a bude simultánně tlumočena.

Přihlásit se můžete do 3. 9. 2018 zde. Program naleznete zde.

Více informací k připravované akci i k projektu Vám poskytnou pedagogické pracovnice Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem Plzeň na tel.: +420 377 631 490, email: sousednisvety@tandem-org.cz. Najdete je také na projektovém webu www.sousednisvety.info.

  • Ich zeig' Dir meine Welt | Ukážu Ti svůj svět
  • Sprach- und Medienprojekte | Jazykové a mediální projekty
  • Bilder, Bücher, Fotos, Filmchen, Tablets | obrázky, knížky, fotky, filmy, tablety
  • Melden Sie sich zum Angebot Ich zeig' Dir meine Welt | Přihlaste se do nabídky Ukážu ti svůj svět